Dental sektörün rakipsiz fuarı IDEX İstanbul’a yoğun ilgi!

Dental sektörün 2. büyük buluşma noktası IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı 8-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında 130 farklı ülkeden 32.120 uluslararası ziyaretçiyi ağırlayarak, kendi rekorunu kıran ticaret hacmine ulaştı. 300 milyon doların üzerinde ticaretin gerçekleştiği fuarın ziyaretçi rakamı da 90 bini aştı.

Dünya ağız ve diş sağlığı sektörünün en büyük buluşmalarından biri olan IDEX İstanbul, 300 milyon doların üzerinde iş hacmi yaratarak rekor kırdı. Fuarın diğer rekoru ise ziyaretçi rakamında gerçekleşti. 185 farklı ülkeden ziyaretçi ağırlayan IDEX İstanbul’a 32.120’si yabancı, toplam 93 bin 900 profesyonel alıcı geldi. Fuar bu rakamlarla bir kez daha kendi rekorunu kırarak yılın en verimli ticaret platformu oldu.

Bu yıl 19. kez düzenlenen İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı IDEX İstanbul, Avrupa, Afrika, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere 130’un üzerinde ülkeden gelen 1.000’nin üzerinde alım gruplarını misafir etti.

IDEX İstanbul’un bir diğer özelliği de yabancı katılımcı sayısı oldu. 8-11 Mayıs 2024 tarihlerinde gerçekleşen fuarda, 48 farklı ülkeden 166 yabancı katılımcı olmak üzere toplamda 598 katılımcı firma ürünlerini sergiledi. 5.000’in üzerinde markanın son teknoloji ürünlerinin sergilendiği IDEX İstanbul’da, ziyaretçi ve ticaret rekorlarının gerçekleşmesi de IDEX İstanbul’un başarısının tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtladı.

Sempozyum ve kurslar ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi ile gördü

Fuarda, uluslararası ünlü yerli ve yabancı akademisyenlerin konuk olduğu, sektörün dünü, bugünü ve yarınının ele alındığı sempozyum ve hands-on kurslar da düzenlendi. Sempozyum ve kurs programlarında ağız ve diş sağlığındaki yenilik ve gelişmeler uygulamalı olarak ele alındı. 4 gün boyunca 350 kişilik sempozyum salonu ve 4 farklı kurs salonunda düzenlenen 80’i aşkın eğitimlerde dünyanın en önemli akademisyen ve uzmanları, sektör çalışanları ve öğrencilere sektördeki yenilikler hakkında bilgi verdi.  

IDEX İstanbul 2025 için geri sayım başladı!

2025 yılında 20. yıla özel bir vizyonla gerçekleşecek olan IDEX İstanbul bugüne kadar ağız ve diş sağlığı sektörüne yönelik yapılmış en büyük organizasyona ev sahipliği yapacak.

Sektörün derneği Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) ‘ın iştiraki olan DİŞSİAD Fuarcılık Şirketi organizasyonunda 7-10 Mayıs 2025 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan IDEX-İstanbul Ağız- Diş Sağlığı, Cihaz ve Ekipmanları Fuarı global dental sektörünü bir kez daha biraraya getirecek.