BAŞKANIN MESAJI
 
Erkan UÇAR
Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli Meslektaşım,

Öncelikle önümüzdeki üç yıl DİŞSİAD’ı yönetme sorumluluğunu taşımaya layık görüldüğümüz ve görev verdikleri 10. Dönem Yönetim Kurulu adına tüm meslektaşlarıma teşekkürlerimi sunarım.

Medikal sektör içerisinde ayrı bir konumu ve önemi olan; Diş Malzemeleri sektörünün çatı kuruluşu; Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği, DİŞSİAD’ın yeni dönemi 5 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen 10. Olağan Genel Kurulu ile başladı. Önceki dönemlerde görev yapmış ve derneğimizin bugünlere gelmesinde emeği geçen tüm başkan ve yönetim kurullarına ve üyelerimize şükranlarımı arz ediyor, bundan sonraki iş hayatlarında başarılar diliyorum.

Yönetim Kurulumuz ile birlikte, milli değerlerimize bağlı olarak diş hekimliği malzemeleri sektörün ve ülkemizin gelişimi için çalışacağız.

Halkımızın ağız ve diş sağlığında daha kaliteli hizmet alabilmesi için diş hekimlerimize sunduğumuz dental malzeme ve hizmetlerimizin kalitesinin artırılması, sürekliliği ve izlenebilirliği için Sağlık Bakanlığımız ile iş birlikteliğimizi sürdüreceğiz. Üyelerimizin yürürlüğe girmiş ve girecek tüm yeni kural ve kaidelere entegrasyonu için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Ülkemizin ve üyelerimizin potansiyeline güveniyoruz. Ülkemiz diş hekimliği pazarının büyümesi için gerekli tüm adımları atacak ve üretim ekonomimizi destekleyeceğiz. Jeopolitik olarak bulunduğumuz coğrafi konumun avantajlarını da kullanarak üyelerimizin sağladığı ürün ve hizmetleri ulusal çapta olduğu kadar uluslararası dental arenada da artarak yer verilmesi için çalışacağız.

Üyelerimizin ihtiyaçlarını dinleyerek, sektörümüzün gelişimi ve ülkemize yüksek katma değer üretebilmek için gerekli tüm kurum ve kuruluşlarla diyalogta olacak; kalıcı çözüm ve projeler geliştireceğiz.

Yarın varacağımız noktanın bugünün tercih ve hedefleri olacağı bilinci ile; devraldığımız yıllık 500 milyon dolarlık işlem hacminin 3 yılın sonunda 1 milyar dolara çıkması; %20 olan yerlilik oranımızın %40’lara çıkması için Yönetim Kurulu olarak çalışacağız.

Değerli Arkadaşlar,

Gücümüzü birlik ve beraberliğimizden alıyoruz. Başarıya giden yolun formülü ise bilgiyi ve bilimi sahiplenmekten geçiyor. Gücümüz ve başarı arzumuzla ülkemize sağladığımız yüksek katma değeri hep birlikte artıracağız.

Emek ve kararlılıkla çalışacağımız yeni dönemi başarılarla taçlandıracağız.

Saygı ve sevgilerimle; verimli çalışmalar, güzel günler diliyorum.

Erkan UÇAR
DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı