IDS 2021 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu
04 Ağustos 2020
PAYLAŞ

Sayın Üyemiz,

9-13 Mart 2021 tarihleri arasında Köln/Almanya’da düzenlenecek olan IDS fuarı milli katılım organizasyonunun, T.C. Ticaret Bakanlığından onay alınması ve yeterli başvuru olması durumunda 2. kez İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde ve Derneğimiz iş birliği ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. 

Dental sektörüne yönelik olarak iki yılda bir düzenlenen ve dünyanın en önemli fuarlarından biri olan “IDS” fuarına 2019 yılında 2328 firma katılmış olup, fuarı yaklaşık 160.000 kişi ziyaret etmiştir. “IDS” fuarına Birliğimiz organizasyonu altında katılacak firmalarımız için yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (catering, yazıcı, tarayıcı, katılımcı broşürü, katılımcı kiti, internet vb) ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini (m2 başına 0,2 m3) içeren katılım bedeli 690 €/m2’dir. (nakliye hariç katılım bedeli 620 €/m2’dir)

Yurt dışında düzenlenen fuarlar 2020 yılında, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 117.000 TL’ye kadar, fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda 394.000 TL’ye kadar desteklenmektedir. Bununla birlikte 2019 yılında destek tutarı 1673TL/m2 olup 2021 yılı için m2 destek bedeli ve üst limit tutarı henüz açıklanmamıştır.

Söz konusu fuara İKMİB organizasyonu dâhilinde iştirak etmek isteyen üyelerimizin (ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşinen kabul ederek) https://tinyurl.com/ids2021millikatilim  bağlantısında yer alan başvuru formunu doldurmaları ve aşağıdaki banka hesabına 1.000 € avans bedelinin yatırıldığına dair ödeme dekontunu ve ekte yer alan kişisel veri paylaşımı onay formunu imzalayarak en geç 28 Ağustos 2020 mesai bitimine kadar canan.ersoy@ikmib.org.tr  adresine göndermeleri önemle rica olunur. 


Banka Hesap Bilgileri:

Alıcı Adı : İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.

Banka ve Şube Adı : Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi

IBAN (EUR): TR38 0001 5001 5804 8012 4639 69


Katılım Şartları :

  • Fuar başvurusu için, en geç 28 Ağustos 2020 mesai bitimine kadar https://tinyurl.com/ids2021millikatilim  linkinde yer alan başvuru formunun doldurularak, talep edilen 1000 € avans tutarının yukarıda yer alan hesaba yatırılması, gerekmektedir. Online başvurular, avans ödemesi gerçekleştirildikten sonra geçerli sayılacaktır. Tüm ödemeler € olarak gerçekleştirilmeli, ödemenin yapıldığına ilişkin dekont canan.ersoy@ikmib.org.tr  ’ ye gönderilmelidir.
  • Başvuran firmanın eksik avans ödemesi yapması durumunda, İKMİB tarafından herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir.
  • Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda katılım avansı iade edilmeyecektir.
  • Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından organizatör firmanın banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekir. Elden İKMİB banka hesabına ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.
  • İKMİB adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. İKMİB, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödedikleri bedeller iade edilir.
  • T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar’ında belirtilen şartları yerine getiren üyelerimiz destekten faydalanabilirler.