Medikal Sektörü Sanal Fuarları Hakkında
Bülten No: B107-2020
21 Ekim 2020
PAYLAŞ

Sayın Üyemiz,
 

Bilindiği üzere 2020 yılı itibariyle dünya gündeminde büyük oranda yer alan Covid-19 salgını sebebi ile birçok fuar ve heyet sanal ortama taşınmış bulunmaktadır. Bu kapsamda İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) mevcut pazarlardaki bilinirliğimizi korumak ve potansiyel pazar niteliğindeki ülkelere yönelik ihracatımızı artırmak amacı ile alt sektörlerimiz bazında çeşitli faaliyetler düzenlemeye devam etmektedir
 
Özellikle son dönemde önemi daha çok artan medikal sektörüne yönelik olarak T.C. Ticaret Bakanlığından onay alınması ve yeterli başvuru olması durumunda, 7-13 Aralık 2020 tarihleri arasında Medikal Sektörü Sanal Fuarı düzenlenmesi planlanmaktadır. Hedef ülkelerden birçok alıcının davet edileceği Medikal Sektörü Sanal Fuarı’na katılım bedeli prefinansmanlı 1.500 USD olup, firmalarımız destek geri ödemesi beklemeyeceklerdir. Sanal fuar, İKMİB tarafından profesyonel destek alınarak oluşturulacak bir web sitesi üzerinden kayıt yaptıran Türk ihracatçıların sanal stantlarının, firma ve ürün bilgilerinin yer aldığı bir platform şeklinde kurgulanacaktır. İhracatçılarımızın bu platform aracığı ile siteye kayıt yaptıran potansiyel alıcılar ile bir araya gelmesi ve randevulu/randevusuz görüşme yapabilmesi sağlanacaktır.
 
Ayrıca Medikal Sektörü Sanal Fuarı’na katılacağını beyan eden üyeerimiz için 16-19 Kasım 2020 tarihlerinde dijital olarak gerçekleştirilmesi planlanan MEDICA 2020 Fuarına katılım bedeli 1.750 € (İKMİB üyelerine uygulanan prefinansmanlı fiyat) olup, İKMİB üyesi olmayan firmalar için daha sonrasında %50’ye kadar devlet desteğinden faydalandırılmak üzere 3.500 €’dur.
 
Bu kapsamda, söz konusu fuarlara İKMİB organizasyonu dahilinde katılmak isteyen üyelerinizin 26 Ekim 2020 tarihine kadar aşağıda bulunan başvuru formunu doldurmaları ve ilgili katılım bedellerini ilgili banka hesabına yatırarak dekontlarını canan.ersoy@ikmib.org.tr‘ye göndermeleri gerekmektedir.
 
Saygılarımızla,
 
DİŞSİAD Yönetim Kurulu
 
Başvuru Linki: 
https://tinyurl.com/medikalsanalfuarlar
 
Medikal Sektörü Sanal Fuarı Katılım Bedeli Ödemesi İçin Banka Hesap Bilgileri: 
Alıcı Adı : İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.
Banka ve Şube Adı :
 Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi IBAN (USD) : TR70 0001 5001 5804 8012 0284 45
 
Medica 2020 Sanal Fuarı Katılım Bedeli Ödemesi İçin Banka Hesap Bilgileri: Alıcı Adı: 
İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mam. İhr. Bir.
Banka ve Şube Adı: Vakıflar Bankası İstanbul Güneşli Şubesi