IDS 2021 Katılımcılarının Dikkatine!
Bülten No: B105-2020
15 Ekim 2020
PAYLAŞ

Sayın Üyemiz,

Mart ayında Köln’de yapılacak IDS 2021’de fuar katılımcı ve ziyaretçilerinin hijyen ve güvenliğinin sağlanması ile ilgili düzenlemeleri aşağıda yer alan bilgileri incelemenizi rica ederiz.

IDS 2021, 1 gün kısalarak 10 – 13 Mart tarihleri arasında düzenlenecek.
Salon dağılımı ve yerleşimi Corona kurallarına uygun olarak yeniden yapılacak.
Stand kira bedeli 283,-- € / m²’den 260,-- € / m²’ye indirildi. Diğer fuar katılım bedellerinde herhangi bir değişiklik olmadı.
IDS 2021, hibrit fuar (hem fiziki hem de sanal) olarak düzenlenecek.
Fuar katılan üyelerimiz yukarıda belirtilen şartlar altında ve gerekirse uyarlanmış bir alan boyutu ile sürdürmek isteyip istemediğinizi en geç 20 Ekim 2020 tarihine kadar IDS ile ilgili kontakta olduğunuz kuruma bildirmeniz gerekmektedir.

Fuar katılımı ya da fuar ziyareti amacıyla Türkiye’den Almanya’ya seyahat ile ilgili son durumu aşağıda yer almaktadır:
**********************************************************************************
AUMA – Alman Sergi ve Fuar Kurulu’nun bildirdiği üzere, Alman Hükümeti uluslararası ihtisas fuarları katılımcı ve ziyaretçilerinin, AB ülkeleri ve Schengen ile bağlantılı ülkeler dışındaki ülkelerden ve pozitif ülkeler listesinde yer almayan ülkelerden gelseler dahi Almanya’ya giriş yapmalarına izin vermiş bulunmaktadır.

Fuar katılımcı ve ziyaretçileri Almanya vize başvuruları sırasında fuar katılımcısı ya da fuar ziyaretçisi olduklarını belgelemek zorundadırlar:

Fuar katılımcısı firmaların çalışanları fuar organizatörü tarafından verilmiş, söz konusu firmanın fuar katılımını belgeleyen evrakları sunmalıdır. (fuar başvurusu, fuar organizatörünün verdiği yer tahsis belgesi (stand confirmation), fuar katılım bedeli ödeme dekontları, fuarın internet sitesinde firmanın fuar katılımcısı olarak kaydı v.b.)
Fuar ziyaretçisi fuar biletini ibraz etmeli ve ayrıca fuar sırasında en az bir fuar katılımcısı ile iş görüşmesi olduğunu belgelemelidir. Fuar ziyaretçisinin bu amaçla, fuarda görüşme yapacağı firmanın antetli kağıdına yazılmış ve firma yetkilisi tarafından imzalanmış iş görüşmesi teyit belgesini ibraz etmesinde fayda bulunmaktadır.
Vize başvurusunda talep edilecek evraklar ile ilgili ayrıntılı bilgi için IDATA ile iletişime geçilmelidir:
https://idata.com.tr/
 
Lütfen dikkate alınız: Fuar katılımcı ve ziyaretçileri vize başvurusu için ibraz ettikleri evrakları Almanya’ya giriş yaparken gümrük polislerinin kontrolü için mutlaka yanlarında bulundurmalıdırlar.
 
Almanya seyahati için geçerli vizesi bulunanların ve yeşil pasaportu olanların yeniden vize başvurusu yapmalarına gerek yoktur. Ancak fuar katılımcısı ya da ziyaretçisi olduklarını kanıtlayan yukarıda belirtilen evrakları Almanya girişinde gümrük polisine göstermek üzere yanlarında bulundurmalıdırlar.
 
Fuar katılımcı ve ziyaretçilerinin Almanya seyahatleri ile ilgili güncel düzenlemeleri AUMA web sitesinde bulabilirsiniz:

https://www.auma.de/de/ausstellen/recht/einreisebestimmungen (DE)
https://www.auma.de/en/exhibit/legal-matters/entry-requirements (EN)

Saygılarımızla,

DİŞSİAD Fuar ve Bilişim Komitesi