Ağız ve Diş Sağlığı Müzesi
Bülten No: -
17 Ağustos 2020
PAYLAŞ

Sayın Üyemiz,

Yaşantımızdan geriye kalan hoş anıları, hüzünleri, önemli anlarınızı fotoğraflar ’da; sonraki yıllarda da ise fotoğraf albümlerinin sayfalarındaki trafiği hatırlarsınız…bu amaca en uygun kavram, bu gerekenimin yaşam bulduğu yerler müzelerdir.

Türkiye diş hekimliği pazarındaki en güçlü ve köklü firmaları bir araya getiren Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) olarak Türkiye’de ilk, Dünya’da ise yedinci olacak, ağız ve diş sağlığı serüvenini anlatan Ağız ve Diş Sağlığı Müzesi için 2018 yılında 3 katlı bir gayrimenkul satın alarak kolları sıvadık. Adını TDM olarak düşündüğümüz Turkish Dental Museum'da, 17. yüzyıldan günümüze uzanan 1.000'den fazla diş hekimliği endüstrisi ürününe ev sahipliği yapacak ve diş hekimliğimdeki endüstrisine dair pek çok bilgi olacak.

TDM’da yer alan sergiler ile müze, hafta içi ve hafta sonu her gün 09.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyarete açık olup 7 ‘den 70 yaşa kadar herkesin ziyaret edeceği bu alanı yıl içinde DİŞSİAD olarak dünyada tüm katıldığımız ağız ve diş sağlığı fuarlarında, dental dergilerde tanıtım yapılarak dünyaca ünlü bir müze haline gelecektir.

Ağız ve diş sağlığı sektörüne gönül veren insanlarla da istişare ederek güzel bir konsept ile ülkemize kazandıracağımız bu projede mimarlık tekliflerini almaya devam ediyoruz. Bu konuda sizleri de bildiğiniz tecrübesi olan firmaları da derneğimize yönlendirmenizi aynı zamanda müze içeriğinin zenginleştirilmesi adına sizlerin ellerinde bulunan ve müzemize bağış yapabileceğiz aynı zamanda sızın isminizle sergilenecek ağız ve dış sağılığı ile ilgili cihaz ve malzemeleri ya da toplantı fotoğraflarınızı dernek merkezine yollamanızı rica ederiz. 


Saygılarımızla, 

DİŞSİAD Yönetim Kurulu