AEEDC 2022 Fuarı Organizasyonuna Katılacak Üyelerimiz İçin Birleşik Arap Emirlikleri'ne Seyahati Esnasında Yanında Bulundurması Gereken Evraklar
Bülten No: B004-2022
21 Ocak 2022
PAYLAŞ


Sayın Üyemiz,

1-3 Şubat 2022 tarihleri arasında Dubai/BAE’de düzenlenecek olan AEEDC Fuarı organizasyonu katılacak üyelerimiz için Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat esnasında yanında bulundurması gereken evraklar ve uygulama listesi aşağıda belirtildiği gibidir;

 • En az 6 ay geçerliliği olan Pasaport
 • Vize onayının çıktısı
 • Doldurulmuş Dubai Arrivals Quarantine Prosedure Declaration Form ( Ekte )
 • Yolcunun Negatif PCR test sonucu seyahatinden en fazla 48 saat öncesi olmalıdır ve sonuç dökümünü İngilizce yada Arapça olarak yanında bulundurmalıdır.
 • Covid 19 masraflarını karşılayan ve 41.000 USD teminatlı seyahat tarihini kapsayan zorunlu sağlık sigortasının çıktısı.
 • Tüm yolcuların Dubai Havalimanına seyahatlerinde COVID19 - DXB Smart; Abu Dhabi havalimanına seyahatlerinde Alhosn uygulamasını indirmesi ve kayıt olması gerekmektedir.                                                                                                    Uygulamalar havalimanlarına varışta etkin olacaktır. Havaalanlarında uygulamayı indirmek için ücretsiz WI-FI mevcuttur.
 • Abu Dhabi – Sharjah havalimanına inen yolcuların online-linki doldurmaları gerekmektedir.

            https://smartservices.ica.gov.ae/echannels/web/client/guest/index.html#/registerArrivals

Bunlara Ek olarak;

 • Birleşik Arap Emirlikleri Havalimanlarında yapılan Covid-19 test sonucu pozitif çıkan yolcuların, 14 gün zorunlu karantina altında tutulması gerekecektir. Karantina, test ve benzeri oluşabilecek tüm ek masraflar yolcuya aittir.
 • Belirtilen ülkelerden ve gerekli görüldüğünde liste dışındaki ülkelerden iniş yapan yolculara Dubai Havalimanı’nda negatif PCR test sonucuna ek olarak 2. PCR testi ücretsiz (gerekli görüldüğü taktirde ücrete tabii) olarak uygulanacaktır. Sonuç için gerekli görülmediği taktirde bekleme ya da karantina uygulanmayacaktır. (Afganistan, Angola, Arjantin, Bangladeş, Brezilya, Cibuti, Çek Cumhuriyeti, Endonezya, Eritre, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Gana, Gine, Güney Afrika, Güney Sudan, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Irak, İran, İsrail, Kamboçya, Karadağ, Kenya, Kıbrıs, Lübnan, Macaristan, Malta, Mısır, Moldova, Myanmar, Nepal, Nijerya, Pakistan, Özbekistan, Romanya, Ruanda, Rusya, Senegal, Slovakya, Somali, Somaliland, Sudan, Suriye, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tunus, Türkiye, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Ürdün, Vietnam, Zambiya, Zimbabve )
 • Aile kategorisinde vize onayı olan yolcuların seyahati yalnız gerçekleştirmesi durumunda ülkeye alınmama ihtimali vardır.
 • Yolcunun Birleşik Arap Emirlikleri’nde Covid-19 (Corona)’a yakalanması durumunda eğer seyahat sağlık sigortası tedavi masraflarını kapsamıyorsa oluşacak tüm masraflardan yolcu sorumludur.
 • Almış olduğunuz vize Abu Dhabi, Dubai, Acman, Füceyre, Resü'l-Hayme, Sharjah ve Ummül- Kayveyn girişlerinde kullanılabilir.
 • Dubai International Havalimanı’na yapılan uçuşlarda vize ile gerekli görülemediği taktirde karantina uygulanmaksızın giriş yapılabilmektedir ve aşı zorunluluğu yoktur. Abu Dhabi havalimanına girişlerde aşı zorunluluğu vardır.
 • Dubai Havalimanı Marhaba Service Silver – Gold – Family – Elite paketlerinden herhangi birini alan yolcuların PCR test ve pandemi süreci uygulamaları Marhaba Service hizmeti ile ayrıcalıklı olarak sağlanacaktır.

Önemli Not : Tüm yukarıda belirtilenler bilgilendirme amaçlıdır. Anlık değişebilecek Pandemi süreci uygulamaları uçuşunuz öncesinde iniş yapacağınız havalimanları ve havayolu şirketleri ile teyit edilmelidir.

Saygılarımızla,

DİŞSİAD Yönetim Kurulu
​​​​​​​