AEEDC 2022 Fuarı Milli Katılım Organizasyonu
Bülten No: B067-2021
28 Eylül 2021
PAYLAŞ

Sayın Üyemiz,

1-3 Şubat 2022 tarihleri arasında Dubai/BAE’de düzenlenecek olan AEEDC Fuarı Türkiye Milli Katılım Organizasyonu ile ilgili olarak İKMİB - İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile ilgili fiyat ve hizmetlerle ilgili yapmış olduğumuz görüşmeler olumlu sonuçlanarak fiyatlar isteğimiz rakamlara ulaşmıştır. Revize fiyatların sektörümüzün gelişmesine ihracatına önemli katkılar sunacağı inancındayız.

İKMİB Başkanımız Sayın Adil PELİSTER ‘in sektörümüze verdiği destek ve güven için çok teşekkür ederiz. Bu destek bizleri onurlandırırken, sorumluluklarımızın önemini bir kez daha bizlere gösterdi.

Tüm üreticilerimize ve sektörümüze hayırlı olmasını dileriz.

1-3 Şubat 2022 tarihleri arasında Dubai/BAE’de düzenlenecek olan AEEDC Fuarı Türkiye Milli Katılım Organizasyonu'nun, T.C. Ticaret Bakanlığından onay alınması ve yeterli başvuru olması durumunda 3. kez İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde ve Derneğimiz iş birliği ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Dental ekipmanlar ve malzemeler, diş laboratuvar ürünlerinin sergilendiği ve her yıl düzenlenen AEEDC Dubai Fuarı'na 2020 yılında 3.000 firma katılmıştır. Ağız ve diş sağlığı cihaz ve ekipmanları konusunda dünyanın 2., Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya bölgesinin en büyük fuarı olan AEEDC-UAE International Dental Conference & Arab Dental Exhibition’ı 66.071 kişi ziyaret etmiştir.

AEEDC 2022 Fuarı'na İKMİB ve Derneğimiz organizasyonu dahilinde katılacak firmalar için;
•     yer kirası
•     özel stant konstrüksiyonu
•     kayıt ücreti (zorunlu giderler dahil)
•     genel tanıtım giderleri
•     fuar alanında verilecek diğer hizmetleri içeren katılım bedeli nakliye dahil 890 USD/m2, nakliye hariç 855 USD/m2’dir.

Fuar başvurusu için https://tinyurl.com/aeedc22 yer alan başvuru formu doldurulmalı ve taahhütname elektronik imza ile imzalanarak [email protected] (KEP) adresi üzerinden veya elektronik imza yapılamaması durumunda ıslak imzalı olarak tarafımıza gönderilmelidir. Söz konusu fuara İKMİB organizasyonunda katılmak isteyen firmaların ekte yer alan şartları göz önünde bulundurarak ve peşinen kabul ederek en geç 15 Ekim 2021 Cuma günü saat 16:00'a kadar başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi rica olunur.

•     Ödemelerin Dolar(USD) olarak yapılması gerekmekte olup, başvuran firmanın eksik avans ödemesi yapması durumunda, İKMİB herhangi bir geri bildirim yapılmayacaktır. Takip sorumluluğu tamamen başvuran firmaya aittir.

•     Başvuru yapılmasının ardından katılımdan vazgeçilmesi durumunda ödenen avans bedeli iade edilmeyecektir.

•     Yapılacak ödemelerin katılımcı firmanın banka hesabından İKMİB banka hesabına bankacılık kanalıyla yapılması gerekmektedir. Elden banka hesabımıza ödeme yapılması durumu kabul edilmemektedir.

•     İKMİB adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. İKMİB, fuar organizasyonlarını, başvuru sayısına, bütçe ve organizasyon imkânlarına göre iptal etme hakkına sahip olup böyle bir durumunda başvuran firmaların ödediği bedeller iade edilir.

•     Hol ve stant büyüklüklerine göre yer tahsisleri İKMİB ve Derneğimizce yapılacak olup; yerleşimler esnasında başvuruda bulunan firmaların başvuru sırası, avans tutarlarını yatırmış olmaları, İKMİB’e üyelik durumları, üyelik borç durumları, önceki senelerde bu fuara İKMİB ile katılma sıklığı gibi kriterler göz önünde bulundurulacak, gerekli durumlarda İKMİB adına ayrılan alana göre talep edilen m2’lerde değişiklik yapılabilecektir. Bu konuda takdir hakkı İKMİB’e aittir.

•     T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin Karar’ında belirtilen şartları yerine getiren üyelerimiz destekten faydalanabilirler.

•     Başvuru formunun ilgili üye tarafından doldurulması ve başvuru avansının ödenmesi ile işbu fuar duyurusundaki şartların İKMİB Üyesi Firma tarafından peşin olarak, gayri kabili rücu kabul, beyan ve taahhüt edildiği kabul olunur.

Saygılarımızla,

DİŞSİAD Yönetim Kurulu