Başkanın Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, 

Bildiğiniz gibi geçen Kasım ayında yapılan 9. Olağan Genel Kurulda katılanların oybirliği ile ben ve arkadaşlarım yeni yönetim olarak göreve geldik. Göstermiş olduğunuz katılıma ve teveccühe teşekkür ederiz. 

Sektörümüzün bilinen sorunlarına çözüm olmak için var gücümüzle çalışacağız. Sorunları tespit etmede ve çareler üretmede hep birlikte hareket edeceğiz. Sizlerle olan dayanışmamızı en üst seviyeye çıkarmakta kararlıyız.

Güncel sorunlarımızın en başında ise Sağlık Bakanlığınca çalışmaları yürütülen ve son aşamasına gelinen ÜTS ( Ürün Takip Sistemi ) ile ilgili bize ulaşan bilgileri en sizlerle paylaşıyor ve en kısa sürede bilgilenmenizi sağlamaya çalışıyoruz. Bu konunun tüm diş depolarınca ciddi olarak takip edilmesi konusunda üyelerimizi uyarmak istiyorum. ÜTS ile sizi detaylı bilgilendirmek için dernek yönetimi olarak çalışmalar yapıyoruz. Konuyla ilgili sizi en kısa sürede bilgilendireceğiz. 

Amaçlarımızdan bir de sektörümüzün diğer bileşenleri ile olan var olan ilişkilerimizi geliştirmektir. Bu bağlamda TDB’nin yeni yönetimi ile tanışmak ve tebrik etmek amacıyla ziyaret edilmiştir. Başkan Sn. İlker Cebeci nezdinde yeni yönetimi kutlayarak önümüzdeki dönemde verimli işbirliklerinde bulunma dileklerimizi ilettik. Kendilerinden çok olumlu izlenimler aldık ve toplantıların sürdürülmesini kararlaştırdık. 

Ülkemizin ve sektörümüzün içinde bulunduğu bu zor dönemi hep birlikte aşmak için siz değerli üyelerimizin her zaman görüşlerine açık olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Hep birlikte daha iyiye ulaşmak dileğiyle.

Saygılarımla,
DİŞSİAD
Genel Başkanı
Ali ÇAKIR