Yönetim Kurulumuz; T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunu ziyaret etti.

Bilindiği üzere 15 Mayıs 2014 tarihinde ağız ve diş sağlığı Endüstri bacağını da kapsayan "Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği" yayınlandı. Bu bağlamda konuyu incelemek ve sektörümüz adına yapılabilecekleri değerlendirmek üzere bir araya gelen yönetim kurulu üyelerimizden Sn. Namık Kemal Sönmez, Sn. Yusuf  Hikmet Arpacıoğlu ve Sn. Erkan Uçar Ankara’da çeşitli temaslarda bulunmuşlardır.

T.C. sağlık bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunu ziyaret eden heyet çeşitli Daire Başkanları ile de bir araya gelerek görüş alış verişlerinde bulunmuşlardır. Yapılan görüşmelerde başta Yönetmelik olmak üzere sektörü ilgilendiren birçok konuda ortak çalışmalar yapılması ve sektör ile bakanlık arasında iletişimin artırılması açısından DİŞSİAD’ın önemi vurgulanmıştır.

Tıbbi Cihaz Denetim Daire Başkanı Sn. Fatih Tan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, sivil toplum kuruluşlarının önemini ve kendilerine verecekleri destekler ile ülkemize olan katkısının yadsınamaz olduğunu dile getirdi. Ayrıca sektörün çıkan ve çıkacak yönetmelik ve kuralları daha iyi anlayabilmesi açısından biriminden görevlendireceği bir ekibin de DİŞSİAD üyelerinin aydınlatılması açısından en kısa sürede görevlendireceğini belirtti.

Görüşmeler esnasında ziyaret edilen Tıbbi Cihaz Sektörel Hizmetler Daire Başkanı Sn. Ersen Uysal ise ileriki dönemlerde yapacakları çalışmalarda DİŞSİAD’ın kendilerine sunacağı destekler için şimdiden teşekkürlerini sunarken, Ağız ve Diş Sağlığı Sektöründe kalitenin artması yönünde birlikte yapılabilecek çalışmalardan ötürü memnuniyetini dile getirdi. Bununla birlikte Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamlarına iletilmek üzere yayınlayacakları kılavuzların da en kısa sürede DİŞSİAD’a iletileceğini belirtti.

Sağlık Bakanlığında çeşitli Daire Başkanları ile görüşmelerde bulunan Sn. Namık Kemal Sönmez, ağız ve diş sağlığı sektörünün gelişmesi ve kalitenin artırılması konusunda çalışmalarına devam edeceklerini belirtirken,  uzun yıllardır sektöre üretim yaparak hizmetlerde bulunan Sn. Yusuf Hikmet Arpacıoğlu ise sektörde üretimin de geliştirilmesi açısından yapılan görüşmelerin faydasına dikkat çekti. DİŞSİAD Yönetim Kurulunun en genç üyesi Sn. Erkan Uçar ise yapılan görüşmelerin bir başlangıç olduğunu ve Türkiye’nin gelişme sürecine paralel ve olumlu yönde katkıda bulunması için çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.

İlgili Haberler