Yönetim Kurulu Başkanı Diş Hekimi Namık K. Sönmez

Yönetim Kurulu Başkanı Diş Hekimi Namık K. Sönmez

DİŞSİAD Vizyonunu anlattı

İDEX’in geçmiş yıllara göre daha da ilerilere taşınacağından bahseden Sönmez, sektör ihracatının yükselmesinde İDEX’in rolünü anlattı. Hedeflerinin, Türkiye’nin ağız ve diş sağlığı alanında bölge coğrafyasında örnek ve lider ülke olmasını sağlamak olduğunu söyledi.

DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Namık Kemal Sönmez, bu yıl 12.si düzenlenen İDEX İstanbul Ağız Diş Sağlığı, Cihaz ve Ekipmanları Fuarı’nın açılış konuşmasında önemli mesajlar verdi.  

Dt. Namık Kemal Sönmez, 1996 yılından beri sürdürdükleri çalışmalarından çok verimli sonuçlar elde ettiklerini söyledi. CNR Fuarcılık ile birlikte yürüttükleri uzun yıllara dayanan işbirliği ve çalışmalar sonucunda bu ortaklığın çok iyi yolda ilerlediğini ifade etti.
İDEX’in geçmiş yıllara göre daha da ilerilere taşınacağından bahseden Sönmez, sektör ihracatının yükselmesinde İDEX’in rolünü anlattı. 

Hedeflerinin, Türkiye’nin ağız ve diş sağlığı alanında bölge coğrafyasında örnek ve lider ülke olmasını sağlamak olduğunu söyleyen Dt. Sönmez, çizgisini ülkemizin coğrafi konumunun önemini düşündüğümüzde, stratejik ve akılcı bir yol haritasıyla bu hedefe ulaşmanın mümkün olduğuna inancımız tam” açıklaması ile netleştirdi. 

Dental Turizm Konusuna Özel Vurgu  

Dental turizmin artmasının da sektörde önemli bir yer teşkil ettiğini ifade eden Sönmez, İDEX’in geldiği noktadan bahsederek aynı tempodaki çalışmalarla Dental turizmin de artmasına katkıda bulunacaklarından bahsetti. Bu noktada çalışmalara büyük destek veren CNR Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem’in de konuyu ilgiyle karşıladığını açıklayan Namık Sönmez, Sağlık Bakanlığı, sağlık müsteşarlığı ve Türk Diş Hekimleri Birliği Taner Yücel’in de yapılacak çalışma planına çok sıcak baktığını açıkladı.

Sönmez ayrıca, İDEX’in vizyonunu genişletmek için başlattıkları çalışmalarda çeşitli alanlardaki profesyonellerle anlaşma yaptıklarını açıkladı. Danışmanlık noktasında desteğini esirgemeyen değerli akademisyenlerden Prof. Dr. Seçkin Dindar’a, dental yayıncılığın lideri olan Vestiyer Yayın Grubu’na ve The Holmes Report’un belirlediği SABRE Ödülleri kapsamında Türkiye’nin en iyi iletişim danışmanlık şiketi seçilen Bersay İletişim’e ayrıca teşekkür etti.