T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen toplantı

22 Ağustos 2017 Salı günü T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul Sağlık Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen toplantıya İl Sağlık Müdürlüğü adına İstanbul Sağlık Müdür Yard. ve aynı zamanda Tıbbi Cihaz ve Biyomedikal Şube Müdürü Sn. Nurettin SÜNER ve DİŞSİAD adına Başkan Sn. Ali ÇAKIR, Genel Sekreter ve Kamu İlişkileri Komite Üyesi Sn. Erkan UÇAR ve Sn. Alkan USTA katılmıştır.

 
Sizlerin de bildiği üzere İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Tıbbi Cihaz ve Biyomedikal Şube Müdürlüğü
 
•             Tıbbi Cihaz Satış Merkezleri Birimi
•             Test Kontrol Kalibrasyon Birimi
•             Optisyenlik Müesseseleri Birimi
•             Ismarlama Protez – Ortez Merkezleri ile İşitme Cihazları Merkez birimlerinden oluşmaktadır.
 
Yapılan toplantıda 15.05.2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 29001 sayılı “Tıbbi Cihaz Satış ve Tanıtım Yönetmeliği” ile “Vücut Dışında Kullanılan (İnvitro) Tıbbi Cihazları Yönetmeliği” kapsamına giren cihazların satış, reklam ve tanıtım faaliyetleri ile bu faaliyetleri yürüten gerçek veya tüzel kişiler hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.
 
Ayrıca toplantıda üyelerimizden aldığımız geri dönüşler neticesinde Tıbbi Cihaz Merkezlerinin 15 günlük geçici faaliyetlerinin durdurulması ve Tıbbi Cihaz Merkezlerinin süresiz kapatılması gibi konular işlenmiş olup Eylül ayı içerisinde bu tür kapatma cezaları ile karşı karşıya kalmamaları adına İstanbul içinde İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte geniş kapsamlı bir toplantı organize etmek fikri ortaya çıkmıştır
 
Konuyu bilginize sunarız.
 
Tıbbi Cihaz ve Biyomedikal Şube Müdürlüğü Web Sayfası
http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/sb/bmed/tibbi_cihaz_satis_merkezleri_birimi.asp