Namık Kemal SÖNMEZ (8. Dönem Dişsiad Yönetim Kurulu Başkanı)

Bildiğiniz üzere, yirminci yılımızı kutlama şansı bizim çalışma dönemimize tekabül etmiştir. Bundan şahsım adına keyif duymakla birlikte, yirminci yıl pastasının, eski dönem başkanlarımızın etrafında toplandığı yuvarlak bir masada kesilmiş olmasından da ayrıca mutluluk duyuyoruz. 9. Dönem görev yapacak olan yönetim kurulu oybirliğiyle seçilmiştir. Derneğimizin bizim çalışma dönemimizde üstlenmiş olduğumuz misyon kapsamında, açığa çıkan bu sinerjiyi seçilmiş yeni yönetimle daha yüksek noktalara çıkarma kabiliyeti de göz önüne serilmiştir.
 

Çalışma dönemimizin sonunda tüm üyelerimizi kapsadığımızı görebildiğimizi söylemek mümkündür. Gel gelelim yapılacak işlerimiz henüz bitmemiştir. Yeni seçilen yönetimdeki arkadaşlarımızın, henüz tamamlayamadıklarımızı, hakkıyla takip edeceğinden ve çok daha önemli mesafeler alacağına, yenilikçi etkinliklere de imza atacağından eminim.
 
Bir önceki yönetim kurulu başkanı olarak, kurumsal hafıza noktasında bir görev tevdi edilmesi durumunda her an seve seve bunu yerine getirmeye, takipçi olmaya hazırım. En değerli hazinemiz zaman… Gerçekten de gerçekleştirmeye vaktimizin yetmediği çıta işlerimiz var. Yeni gerçekleştirilecek üç yıllık planlama konusunda yeni seçilen arkadaşlarımızın hızlı ve yerinde bir reaksiyon göstereceğine ve yürütmeye başlayacağına inanıyorum.               
 
Bu minvalde, Dişsiad Kitaplığı projemizde, “Her yıl iki kitap!” prensibiyle, ülkemiz diş hekimliği sektörünün kazanılmış birikim ve eğitimlerini kitap şekline çevirdik. Bu eserleri hem diş hekimlerine hem fakülteler ve öğrencilerine hem kurumlara hem de dernek üyelerimizin istifadesine sunduk. Dişsiad’ın değerli diş hekimlerimiz gözünde farkındalığının artarak sürdürülmesi için Dişsiad Kitaplığı projesinin devamını önemli buluyorum ve Türkçe dilinde eserlerin gün ışığına çıkarılmasının gerekliliğine inanıyorum.
 
Hepinizi can-ı gönülden saygı ve sevgiyle selamlıyor, işlerinizde üstün başarılar diliyorum.  
 
Dt. Namık Kemal Sönmez
8. Dönem Dişsiad Yönetim Kurulu Başkanı