İDEX İstanbul’a Yoğun İlgi

Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği’nin 30 Nisan’a kadar devam edecek İDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı yoğun ilgi görüyor. Dernek Başkanı Ali Çakır, ticaret hacmini bu yıl yüzde 50 artırarak 75 milyon dolara çıkarmaya hazırladıklarını ifade etti. 
Diş Sağlığı alanında en son teknoloji ürünler ve hizmetlerin sergileneceği, dünya diş sektörü piyasasında Türk firmalarının öne çıkarılması hedefi ile organize edilen, Türkiye’nin tek, bölgenin en büyük 3 fuarından biri olan “14.İDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı” CNR EXPO Yeşilköy’de kapılarını açtı. 30 Nisan 2017 Pazar gününe kadar açık kalacak olan fuar, Türkiye ve dünyadan çoğunluğu diş hekimi ve diş teknisyeni olmak üzere 15binin üzerindeki kişiyi Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden yaklaşık 400e yakını dental marka ile buluşturuyor. 
İki gündür yoğun bir ilgi ile karşılaştıklarını ifade eden Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) Başkanı Ali Çakır, “Türkiye’de diş tedavisinde hızlı bir ilerleme içerisindeyiz. Bu hızlı büyümeye rağmen gelişmiş ülkeler ile kıyaslandığında Türkiye’nin henüz istenen seviyeye gelemediğini görüyoruz ancak hızlı büyüme ile gelişmiş ülke standartlarına orta vadede ulaşacağımıza inanıyoruz. Bu fuar Türkiye’nin tek, dünyanın ise üçüncü en büyük sektörel organizasyonu. Bir önceki yıl İDEX İstanbul, 50milyon dolarlık bir ticari hacmi oluşturmuştu. Bu yıl, bu rakamı yüzde 50 artırarak 75milyon dolar seviyesine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. 
Kaynak: Yeni Şafak