IDEX İstanbul, 11 -14 Nisan 2019'da CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlendi.

Ağız ve diş sağlığı alanında dünyanın en büyük üç fuarından biri olan IDEX İstanbul,  11 -14 Nisan 2019'da CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlendi. Fuara 300’ün üzerinde firmanın, 1.100’den fazla markası ile katıldı. Türk dental sektörünün tek uluslararası etkinliği konumundaki fuarı 2.337’si yabancı, 20.159 ‘u yerli olmak üzere toplamda 22.496 ziyaretçi sayısına ulaştı.
 
İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı'nın (IDEX İstanbul) 16'ıncısı, CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından ve DİŞSİAD'ın (Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) desteğiyle  düzenlendi.  Fuarı dünyanın birçok ülkesinden ve Türkiye’nin birçok ilinden, diş hekimliği fakülteleri, ağız ve diş sağlığı merkezleri, diş klinikleri ve diş hekimliği odalarını temsilen öğretim görevlileri ve hastane yöneticilerinden oluşan çok sayıda sektör profesyoneli ziyaret etti.
 
Fuarda Almanya, Avusturya, İtalya, Amerika, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya ve İngiltere’den çok sayıda firma katılımcı olarak yer alırken, Çin, Tayvan, Pakistanlı firmalar toplu katılım gösterdi.Brezilya ve Kore ise milli katılım gerçekleştirdi.
 
Dental ünitelerden dental röntgen cihazlarına, implant sistemlerden amalgatörlere, labarotuvar ekipmanlarından diş hekimi mobilyalarına kadar birçok ürün ve ürün grubunun 25 bin metrekare alan üzerinde sergilendiği fuarda Avrupa, Afrika, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Bağımsız Devletler Topluluğu, Orta Doğu ülkeleri başta olmak üzere 75 ülkeden gelen alım heyetleri ağırlandı.