IDEX 2019

Alanında bölgenin büyük 3 fuarından biri olan IDEX – 16. İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı", 11-14 Nisan 2019 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de düzenleniyor.
 
DİŞSİAD - Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği ve CNR Holding kuruluşlarından Pozitif Fuarcılık tarafından organize edilen fuarı KOSGEB ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) da destekliyor.

2018 yılında yapılan 15’inci İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı-IDEX İstanbul, 254 firmanın katılımı ile net 10.750 m2 ile 12-15 Nisan 2018 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy’de gerçekleşmişti. Hem katılımcı sayısında hem açılan m2 ile bu sene rekor üstüne rekor kıran IDEX İstanbul 2018 fuarında gerçekleşen ticari bağlantıda başka bir rekora imza attı.
Ağız ve diş sağlığında çığır açan teknoloji ve hizmetlere ev sahipliği yapan IDEX İstanbul Fuarı, 1.645’i yabancı olmak üzere toplam 14 bin 507 ziyaretçinin katılımı ile gerçekleşmiş ve Yabancı ziyaretçi rakamında %30’luk bir artış sağladı. Fuarda, Ekonomi Bakanlığı’nın da desteği ile Alım Heyetleri B2B Eşleştirme Programı kapsamında Avrupa, Balkanlar, Körfez Ülkeleri, Afrika ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkeleri başta olmak üzere 60 ülkeden profesyonel ağırlandı. Fuarda, yurt dışından gelen alıcılarla, Türk üreticiler ikili görüşmeler yaparak yeni iş bağlantıları kurdu.
 
Türk Dental Sektörünün uluslararası tek fuarı olan 15. Istanbul Ağız-Diş Sağlığı, Cihaz ve Malzemeleri Fuarı IDEX Istanbul, Fuar Komitesinin yurt dışı ve yurt içinde gerçekleştirdiği yoğun çalışması ziyaretçi rekorunu da yanında getirdi.
 
40 ilden, 150 özel davetli geldi
 
CNR Expo Yeşilköy’de organize edilen IDEX İstanbul'u 40 ilden, ADSM Başhekimleri, Diş Hekimliği Fakülte Dekanları ve hastane yöneticilerinden oluşan 150 sektör profesyoneli özel davetli olarak ziyaret etti. Uluslararası alanda da ilgiyle takip edilen fuar, Dünyadan binlerce kişi ve onlarca kuruluşun katılımına ev sahipliği yaptı.
 
3. Dental Tribune Türkiye Sempozyumu
 
Dünyanın en yaygın dental yayın ağı DTI, DİŞSİAD ve CNR iş birliği ile düzenlenen “Dental Tribune Türkiye Sempozyumu” bu yılda fuar süresince tam 4 gün boyunca Diş hekimlerinin yanı sıra, diş teknisyenleri ve dental asistanların oturumların olduğu geniş kapsamlı Sempozyumlara 1.712 katılımcı kayıt yaptırdı.
 
Online kayıt sistemi ile tüm detayların alındığı Sempozyumlarda kayıt yaptıranların 1.068’i diş hekimi, 428’i diş teknisyeni, 216’sı ise dental asistan.
 
4 gün süren kongre ve sempozyumda 24 oturum gerçekleştirildi ve 21 farklı konu, 24 yerli yabancı konuşmacı tarafından ele alındı. Aynı zamanda kreasyon ve koreografisi diş hekimliği klinik giyim tarzı üzerine uzmanlaşan Croixture firması tarafından “ Croixture Dental Kostüm Defilesi “ gerçekleşti.