İDEX 2017

 
Konusunda dünyanın üçüncü büyük fuarı olan ve bu yıl 14.cüsünü gerçekleştireceğimiz İdex – Ağız – Diş Sağlığı Cihaz ve Malzemeleri Fuarı, 27–30 Nisan 2017 tarihleri arasında CNR EXPO Fuar Merkezinde DİŞSİAD -Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği işbirliğinde organize edilecektir.
 
İdex 2017 Fuarı, Türkiye ve dünyadan çoğunluğu Diş Hekimi olmak üzere 15.000 üzerindeki kişiyi Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden yaklaşık 400 ‘e yakın Dental Endüstri sektörü ile buluşturacak ve fuar esnasında düzenlenecek etkinlikler ile Ağız ve Diş Sağlığı sektörüne canlılık kazandıracaktır.

Alanında dünyanın 3'üncü en büyük fuarı olan IDEX  2016 ‘yı çoğunluğu diş hekimi olmak üzere yerli ve yabancı 12.500 sektör profesyoneli ziyaret etti. Hızla büyüyen ağız ve diş sağlığı endüstrisinin Türkiye’deki tek fuarı IDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı’, 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy'de gerçekleştirildi. Çocuk diş hekimi koltuğu, gülümseme tasarım cihazı, köpek balığı diş dolgusu, alkolsüz dezenfeksiyon ürünleri, diş çürümesini önleyen ürünler, diş lazerleri, 3 boyutlu mikroskoplar, implant sistemleri gibi alanlarda en son teknolojilerin sergilendiği fuar, CNR Ekspo Fuarcılık, Diş Malzemeleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) iş birliğinde düzenlenmişti.
 
Fuarda, çoğunluğu diş hekimi olmak üzere,731’i yabancı, toplam 12.505 sektör  profesyoneli IDEX İstanbul’da sergilenen sektörde çığır açacak ürünlerle buluşturuldu. IDEX İstanbul, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden yaklaşık 100’ü yabancı olmak üzere toplam 400’e yakın firmanın katılımı ile 15 bin metre kare alanda organize edildi. Fuardan, sektöre 50 milyon doları aşan bir ticaret hacmi oluşturulduğu tahmin ediliyor.
 
Fuar kapsamında da ilk kez 'IDEX İstanbul Dental Tribune International Türkiye Sempozyumu' gerçekleştirildi. Sempozyumda diş hekimliği biliminin dünyaca ünlü isimleri tarafından Türkiye'de ilk kez “Kadavra Uygulamalı” workshop düzenlendi. Sempozyum kapsamında, özel koşullar altında korunarak getirilen kadavra üzerinde gerçekleştirilen workshop’a özellikle diş hekimleri yoğun ilgi gösterdi.