İDEX 12.Ağız Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarımıza www.habermedical.com adresinde geniş yer verilmiştir.

www.habermedical.com, medikal sektöre yönelik ve tam donanımlı olma amacıyla, titiz çalışmalar neticesinde oluşturulmuş sektörel bir portaldır. İDEX Fuar tanıtımının yapıldığı haberin içeriği şu yöndedir.

12.IDEX AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI CİHAZ VE EKİPMANLARI FUARI KAPILARINI AÇIYOR

IDEX Ağız Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı, 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi’nde Diş Malzemeleri Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından hayata geçiriliyor…Ağız ve diş sağlığı sektöründeki en son yenilikler ve gelişmelerin sergileneceği IDEX – Ağız Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı, Diş Malzemeleri ve Sanayici İş Adamları Derneği (DİŞSİAD) tarafından 3-6 Nisan 2014 tarihlerinde düzenleniyor. İki yılda bir yapılan fuar bu yıl, 25 bin metrekare alanda Avrupa, Balkanlar, Rusya, Türki Cumhuriyetler, Afrika ve Orta Doğu bölgesi başta olmak üzere 30 çevre ülkeden firma temsilcileri ve ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleşecek. Yerli ve yabancı 400’ün üzerinde firmanın katılacağı fuarın 25 milyon dolar ticaret hacmi oluşturması bekleniyor.
 
 
Sektörün ihracatının yüzde 40’ı IDEX’ten
Fuarın Türkiye’de ağız ve diş sağlığı endüstrisine yönelik düzenlenen tek fuar olma özelliği taşıdığını belirten DİŞSİAD Başkanı Namık Kemal Sönmez şunları söyledi: “12 yıldır ara vermeksizin hayata geçirdiğimiz IDEX – Ağız Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı, dünyanın bu alandaki en büyük 3’üncü fuarı olma özelliği taşıyor.” Fuarın katılan firma ve ziyaretçiler açısından oldukça verimli geçtiğine dikkat çeken DİŞSİAD Başkanı Sönmez, sektörün ihracatının yüzde 40’ından fazlasının bu fuardaki iş bağlantıları sayesinde gerçekleştiğini açıkladı.
 
Fuarda sergilenecek ürünler
Ağız ve diş sağlığı sektöründeki en son teknolojilerin sergileneceği fuarda yer alacak ürün grupları şunlar: Dental ünit ve koltuklar, röntgen ve görüntüleme cihazları, dental röntgen cihazları, lazer cihazları, dental tomografi cihazları, otoklavlar, dental kompresörler, cerrahi aspiratör sistemleri, detertraj cihazları, amalgamatörler, ağız içi kamera ve dijital radyoografi cihazları, endodontik ürünler, implant sistemler, periodontal ve cerrahi ürünler, klinik sarf ürünleri, laboratuvar ekipmanları ve sarf ürünleri, sterilizasyon ve dezenfeksiyon ürünleri, estetik diş hekimliği ürünleri, tek kullanımlık ürünler, diş hekimi mobilyaları ve diş hekimliği ofis yazılımları.