Hakimiyet MilletindirDİŞSİAD’ DAN YÜCE TÜRK MİLLETİ’NE AÇIKLAMA

 

Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetinin esas unsurları olan milletinin çatışmasını ve bölünmesini hedefleyen, aralarına nifak sokma gayretindeki, bu münevver milletin temsil edildiği Gazi Meclisini hedef alma cüretkarlığında, insanlık dışı hadiselerin müsebbibi olan hainleri ve perde arkasındaki destekçilerini lanetliyoruz.
Dişsiad olarak, kuruluşumuzdan bu yana olduğu gibi, demokrasi yönünde irade koyduğumuzu kamuoyuna teyit ediyor, başta;
Cumhurbaşkanımız,  
TBMM Başkanı ve TBMM üyeleri,
Başbakanımız,
Türk Silahlı Kuvvetleri Mensupları,
Emniyet Genel Müdürlüğü Mensupları,
Milli iradenin tecellisi için halkının hizmetinde olan diğer tüm unsurları,
Demokrasimize sahip çıkan yurtsever yurttaşlarımız;
olmak üzere ulusumuzun vakarına yakışan bir duruşla topyekûn bir dayanışma sergileyen yüce Türk Milletine tümden minnetlerimizi arz ediyoruz. Bilvesile aziz şehitlerimize rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifa ve tüm ülkemize sabır ve metanet diliyoruz.

Sektörümüzde de kalkınmanın, bilginin kölesi değil, efendisi olmak suretiyle gerçekleşeceğinin bilincinde olarak, sektör yararına yürütülen çalışmaları koordine, teşvik, bilinçlendirmek ve disipline etmek ile kanunların öngördüğü çerçeve içinde sektörün hak ve menfaatlerini korumanın sadece demokrasi ve özgürlüğün egemen olduğu bir yurtta mümkün olduğunu vurgulayarak, saygılar sunuyoruz.