DİŞSİAD tan İKMİB Ziyareti


 
DİŞSİAD Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği’nin faaliyetleri kapsamında İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamülleri İhracatçıları Birliği Başkanlığına yeni seçilen Sayın Adil PELİSTER makamında ziyaret edilmiştir. 22 Haziran Cuma günü Çobançeşme’de bulunan Dış Ticaret Kompleksinde gerçekleştirilen toplantıya DİŞSİAD tarafından Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ali ÇAKIR, Başkan Yardımcısı Sn. Yusuf ARPACIOĞLU, Genel Sekreter Sn. Erkan UÇAR ve Alkan USTA, İKMİB tarafından ise İKMİB Başkanı Sn. Adil PELİSTER katılmıştır.

DİŞSİAD olarak derneğin yapısı ve sektör hakkında bilgi paylaşımı yapıldıktan sonra sektörün ihracatının İMMİB- İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri altında çeşitli birlikler altında yapıldığını ve tek bir birlik altında toplanması gerektiğini ve bu birliğinde İKMİB olması gerektiğini tekrar belirtilmiştir.

IDS ve AEEDC Ülke Pavilionları ile ilgili detaylar görüşüldükten sonra TTG – Türkiye Tanıtım Grubu Sektörel Proje Başvurumuzun son durum görüşülmüştür. TTG Fonlarını verimli projeler olan IDS ve AEEDC fuarlarda kullanmak isteğimizi ayrıca dile getirdik.

Toplantımızın sonunda ise Dental İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projemizi nasıl hayata geçirebileceğimizi konuştuk.