BİR FIRÇA BİR MACUN, ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN

“BİR FIRÇA BİR MACUN, ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN”

PROJESİNE DİŞSİAD ÜYELERİNDEN DESTEK

Milli Eğitim Bakanlığı ve Fatih Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği “BİR FIRÇA BİR MACUN ÇOCUKLAR MUTLU OLSUN” projesi kapsamında İstanbul’daki 19 ilçede 48 okul içinde yer alan Sultangazi ilçesindeki Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Okulunda bulunan Suriyeli sığınmacı çocukların eğitim gördükleri ilkokulda 6-12 yaş öğrencilerine Brush On Gel tekniği ile 800 çocuğun florlaması yapıldı. Gerek öğrenci velileri ve gerekse de öğrenciler projeden memnuniyetlerini dile getirdiler.

Proje, İdealist Diş Hekimleri Derneği adına Dr. Güngör Doğaner’in öncülüğünde gerçekleşti. Doğaner konuşmasında “yeni eğitim öğretim yılında diğer geçici eğitim merkezlerindeki çalışmalarda da desteklerinizi yerine getirme dileğiyle saygılarımı sunarım” dedi. 

Projenin organizasyonundan sonra İdealist Diş Hekimleri Derneği, Fatih Belediyesinin katkılarıyla Topkapı Sosyal Tesislerinde kampanyaya destek olan kurum ve kuruluşlarla bir iftar yemeği organize etti. Fatih Belediye Başkanı Sayın Mustafa DEMİR’ in de katıldığı yemekte DİŞSİAD’ı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Namık Kemal SÖNMEZ, Yönetim Kurulu Üyelerimizden Sayın Erkan UÇAR ve Sayın Erol SOYDAN, İdari Koordinatör Sayın Ahmet ÖZALTINKOL temsil ettiler. İdealist Diş Hekimleri Derneği yönetimi iftar boyunca konuklarıyla tek tek ilgilendiler.  

DİŞSİAD üyeleri, proje ihtiyaçlarına var güçleri ile destek vererek,  yeni eğitim ve öğretim yılında diğer geçici eğitim merkezlerinde de bu tür projeler içinde daima destek olacaklarını belirttiler.