AEEDC Dubai Fuarı Milli Katılım Organizasyonu

4-6 Şubat 2020 tarihleri arasında Dubai/BAE’de düzenlenecek olan “AEEDC Dubai” fuarı milli katılım organizasyonunun, T.C. Ticaret Bakanlığından onay alınması ve yeterli başvuru olması durumunda ikinci kez İKMİB – İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği organizatörlüğünde ve Derneğimiz iş birliği ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Bu kapsamda, İKMİB dental sektörünü desteklemek amacıyla AEEDC Dubai fuarına DİŞSİAD ve İKMİB organizasyonu altında katılacak firmalarımız için katılım bedelinde indirim uygulanmış olup, yer kirası, özel stant konstrüksiyonu, genel tanıtım giderleri, fuar alanında verilecek diğer hizmetler (catering, internet bağlantısı, faks, katılımcı broşürü v.b.) ile teşhir ürünlerinin (İstanbul-Fuar alanı-İstanbul) nakliyesini (m2 başına 0,2 m3) içeren indirimli katılım bedeli 810 $/m2 olarak belirlenmiştir. (nakliye hariç katılım bedeli 775 $/m2’dir.

Yurtdışında düzenlenen fuarlar 2019 yılında, T.C. Ticaret Bakanlığının 2017/4 sayılı Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin karar kapsamında Bakanlık tarafından belirlenecek bedel üzerinden 107.000 TL’ye kadar, fuarın prestijli fuarlar listesinde yer alması durumunda 360.000 TL’ye kadar desteklenmektedir. 2020 yılı için henüz destek üst limiti açıklanmamıştır.

Söz konusu fuara İKMİB organizasyonu dâhilinde iştirak etmek isteyen firmalarımızın (ekte belirtilen şartları göz önünde bulundurarak ve peşinen kabul ederek) https://tinyurl.com/AEEDC2020 bağlantısında yer alan başvuru formunu doldurmaları ve aşağıdaki banka hesabına 1000 USD avans bedelinin yatırıldığına dair ödeme dekontunu en geç 23 Ağustos 2019 Cuma günü mesai bitimine kadar canan.ersoy@immib.org.tr adresine göndermeleri önemle rica olunur.