8 Temmuz 2014

TARİH     : 08.07.2014
BÜLTEN   : 030 – 2014
KONU      : TIBBİ CİHAZ SATIŞ, REKLAM VE TANITIM YÖNETMELİĞİ
        
 
Değerli Üyemiz,
 
Sizlerle daha önce paylaştığımız 15 Mayıs 2014 tarihinde yürürlüğe giren "TIBBİ CİHAZ SATIŞ, REKLAM VE TANITIM YÖNETMELİĞİ" ni web sitemiz içerisinden Bilgi Bankası bölümünde bulabilirsiniz. Yeni kurulacak firmalar için yürürlüğe girmiş kabul edilen Yönetmeliğe hali hazırda faaliyette bulunan firmaların da yönetmelik tarihinden itibaren 18 ay içerisinde uym sağlaması gerekmektedir.
 
Tıbbi cihazlar Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği aynı zamanda firmalarımızın ruhsatlanması ve çalışanlarımızın sertifikalanmasını da kapsamaktadır. Ayrıca sektörümüzde Tıbbi Cihaz dendiğinde dental klinik cihazları anlaşılmaktadır. Hatırlatmak isteriz ki sektörümüzde satmakta olduğumuz hemen her ürün bu kapsamda (cihaz ve sarflar) değerlendirilmektedir.
 
Önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanlığından alacağımız Kılavuzları ve diğer bilgileri de sizlerle paylaşıyor olacağız ve sonbahar döneminde sağlık bakanlığı yetkililerinden derneğimiz ve sektörmüze özel brifing alıyor olacağız.
 
Bu süreçte gerek kılavuzlardan önce gerekse alınacak brifingler öncesinde Yönetmeliği okuyup anlamanızın önemini bir kez daha hatırlatmak isteriz.
 
 
 
Saygılarımızla,
DİŞSİAD
Yönetim Kurulu