7 Mayıs 2018

TARİH      :07.05.2018
BÜLTEN  : B020-2018
KONU      : Ürün Takip Sistemi Tekil Takip Süreçleri Hakkında Duyuru
 
Sayın Üyemiz,
 
Bilindiği üzere; Vücuda Yerleştirilebilir Aktif Tıbbi Cihazlar Yönetmeliği kapsamındaki ürünlerin tekil takibi ile ilgili pilot uygulamalar tamamlanmış olup; 2 Temmuz 2018 itibariyle bu ürün gruplarında tekil takip başlatılacaktır.
Bu kapsamdaki firmalara ilişkin Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Ankara - Söğütözü toplantı salonunda 08.05.2018 tarihi saat 14.00 de bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Katılım sağlayacak firma ve kişilerin 07.05.2018 tarihine kadar faruk.kuru@titck.gov.tr adresine iletişim bilgilerini içerecek şekilde mail atmaları gerektiği bilgisi verilmiştir.
Bununla birlikte sağlık hizmet sunucularına hizmet sunan Hastane Bilgi Yönetim Sistemi (HBYS) firmalarının da bu süreçte gerekli entegrasyonlarını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Konu ile ilgili HBYS firmaları ile de Kurum toplantı salonunda 11.05.2018 tarihi saat 14.00 de toplantı yapılacaktır. Katılım sağlayacak firma ve kişilerin 10.05.2018 tarihine kadar faruk.kuru@titck.gov.tr adresine iletişim bilgilerini içerecek şekilde mail atmaları gerekmektedir.
Tekil takip uygulamalarının bir sonraki aşamasında, sınıf III ürün gruplarıyla devam edilecek olup; 01.10.2018 tarihi itibariyle de sınıf III ürün gruplarında tekil ürün hareketleri başlayacaktır. Firmaların bu süreç içerisinde hazırlıklarını yapmaları oldukça önem arz etmektedir. Bu kapsamda yer alan ürünlere sahip firmalar ile yapılacak toplantı tarihleri de bilahare duyurulacaktır.
Ayrıca Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Ulusal Bilgi Bankası (TİTUBB)’dan aktarılan ancak henüz ÜTS’de kaydı tamamlanmamış ürünler bulunmakta olup; firmaların, bu kayıtlara ilişkin ÜTS başvurularını 29.10.2018 tarihine kadar tamamlaması gerekmektedir. Anılan tarih itibariyle TİTUBB tamamen kapatılacak olup bu tarihe kadar yapılmış ÜTS başvurularının incelenmesini müteakip, ihale ve geri ödeme gibi tüm süreçler ÜTS esas alınarak devam edecektir.Detaylar şu linktedir:
http://www.titck.gov.tr/Duyurular/DuyuruGetir?id=3289
 
Saygılarımızla,
 
DİŞSİAD
Kamu İlişkileri Komitesi