40 Milyon Dolarlık İş Hacmi


​Alanında dünyanın en büyük üçüncü fuarı olan İDEX İstanbul Ağız-Diş Sağlığı Cihaz ve Ekipmanları Fuarı, 03-06 Nisan 2014 tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de düzenlendi. Dental ünit ve koltuklar, röntgen, görüntüleme cihazları, ağız içi kamera, dijital radyografi cihazları, implant sistemleri gibi alanlarda en son teknolojilerin 25.000 metrekare içinde sergilediği, yerli sayısının önceki yıllara göre %35 arttığı fuar, CNR Ekspo Fuarcılık ile Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği (DİŞSİAD) iş birliğinde ve KOSGEB desteğinde düzenlendi. 

Fuar, Dişsiad Başkanı Sayın Dt. Namık Kemal Sönmez, Türk Diş Hekimleri Birliği Genel Başkanı Sayın Prof. Dr. Taner Yücel, Gürcistan Diş Hekimleri Birliği’nden Sayın Dr. Vladimer Margvelanskvili, Azerbaycan diş Hekimleri Birliği’nden Sayın Prof. Dr. Zaur Novrazor, Lübnan Diş Hekimleri Birliği’nden Sayın Prof. Dr. George Tahini, CHP İstanbul Milletvekili Sayın Kadir Gökmen Öğüt ve CNRHolding Fuarcılık Grubu CEO’su Sayın Cem Şenel’in katılımıyla protokol açılışını gerçekleştirerek başladı.

Fuarda, diş hekimleri, akademisyenler, diş teknisyenleri, diş hekimliği fakülteleri öğrencileri, hastanelerin başhekim ve satın alma sorumlularının aralarında yer aldığı 718’i yabancı toplam 9bin 53 profesyonel ziyaretçi, 250’yi aşkın firmada sergilenen yaklaşık 1.000’den fazla markayı inceleme fırsatı buldu. Yabancı katılımcı sayısının %40 arttığı, Bulgaristan, Almanya, Kosova, Suudi Arabistan, İran, Montenegro, Sırbistan, Tunus, Yunanistan ve Makedonya gibi ülkelerinde katıldığı fuarda ziyaretçiler sektördeki yeniliklerden, son gelişmelerden haberdar olarak ekipman ihtiyaçlarını sağladılar.

Fuar, sektöre 40 milyon doları aşan bir ticaret hacmi yarattı. 2012 yılında yine CNR Fuar Merkezi’nde düzenlenen İDEX 2012’ye 202 firma katılmış, yaklaşık 500 marka sergilenmiş, fuar alanı 12bin m2 olarak düzenlenmişti. 

GÖRÜŞLER

Gülsüm Kahya (Diş Hekimi): Son gün geldim. Gayet iyiydi. Eksiklerim vardı onları aldım. Çok faydalı bir fuar olduğunu düşünüyorum. Organizasyon iyi yapılmış. Yurtdışından firmaların katılması da iyi oldu. İDEX’in dental sektöre çok büyük bir katkısı olduğunu düşünüyorum. 

Mustafa Düğencioğlu (Diş Hekimi): Kalamış Kadıköy’de diş hekimiyim. Bütün firmaların bir araya toplanmasından ötürü fuarın çok uygun olduğunu gördüm. Diş hekimliğinin gelişmiş olduğunu gösteren bir fuardı. İleriki yıllarda daha da iyi katılımlara yöneleceğini umuyorum.  3 hol yerine 13 holde görebileceğimiz günlerinde olmasını diliyorum. 

Aydın Coşkun (Instrumentarium): Bence çok başarılı bir organizasyon oldu. Geçmiş yıllara göre hem katılım hem organizasyonun çok daha iyi olduğunu gördüm. Pazarlama olarak oldukça iyi potansiyel müşterimiz çıktı.

İlgili Haberler