20 Mart 2009

20 Mart 2009

BÜLTEN : 14 /09

Sayın Üyemiz,

Bildiğiniz gibi 25-27 Haziran 2009 tarihinde TDB’nin Lütfi Kırdar da yapacağı fuarla ilgili olarak sizlerle 21 Ocak 2009 tarihinde dernek merkezimizde toplantı yapmıştık. Bu toplantıda  2009 yılında küresel ekonomik kriz nedeniyle TDB ve EDAD yetkililerine fuarların iptali için başvurulması konusunda karar alınmıştı.Yönetim kurulu bu kararı ilgili kurumlara bildirdi. Ancak kurumlar fuarları yapacaklarını açıkladılar ve TDB’den sizlere bu konuda yazı ve fiyat teklifleri gönderdiler.

Daha sonraki süreçte bir takım gelişmeler yaşandığı için kendileriyle bir kez toplantı yapıldı ve yeni gelişmeleri ortak bir zeminde görüşebilmek için  6 Mart 2009 Cuma günü saat 19:00’da Dernek Merkezimizde  İDO ve Kongre Organizasyon Komite Başkanı Sayın,Mustafa Düğencioğlu ve İDO Saymanı Sayın,Ali Yüksel Çalışkan’ın katılımıyla ve Dernek Yönetim Kurulu ve siz sayın üyelerimizin bir kısmı bizzat gelerek yaptığımız toplantıda yaşanılan global ekonomik sıkıntının aşılabilmesi için birlikte hareket etmenin önemine değinildi.

Toplantıya katılan üyelerimiz TDB üyelerine bir takım teklifler sundular.TDB yöneticileri de bu teklifleri yönetime götüreceklerini ileriye dönük hiçbir pürüz olmadığını ve doğacak herhangi pürüzün giderileceği sözünü verdiler.Sonuçta  TDB yönetimiyle DİSSİAD yönetimi arasında 2009 yılıyla 2012 yılı arasında yapılacak fuarlarla ilgili olarak fikir birliği oluşmuştur.

TDB ile 2010 ve 2012 yılında DİSSİAD’ın İDEX fuarlarını kendisinin yapacağı ve TDB’nin fuarlarımıza destek vereceği, 2011 yılında TDB’nin yapacağı kongre/sergiye de DİSSİAD’ın destek vereceği konusunda karar alınmıştır.Bu nedenlerle 25-27 Haziran 2009 tarihlerinde yapılacak sergide isteyen üyelerimizin imkanları ölçüsünde sergiye katılmaları uygun görülmüştür.Katılmak isteyen üyelerimiz için talep süresi  27 Mart 2009 tarihine kadar uzatılmıştır.

Durumu bilgilerinize arz ederiz.


Saygılarımızla,
Gökay SARAÇ
DİSSİAD Başkan Yardımcısı