20. YILINI KUTLAYAN DİŞSİAD’DA GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ

Dokuzuncu genel kurulunu yapan Dişsiad’ (Diş Malzemeleri Sanayici ve İşadamları Derneği) da ADT Dental firmasından Ali ÇAKIR yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. 10 Kasım 2016 Perşembe günü gerçekleşen genel kurul öncesinde üyeler arasında Ali  ÇAKIR ismi üstünde konsensüs sağlandı ve 9. Dönem için tek liste ile kurul yapıldı. ÇAKIR, hazirun önünde şu sözleri dile getirdi:Yeni Dönemde eski yönetimde görev alan arkadaşların ağırlıklı olduğu bir yönetimle devam edeceğiz. Sn. Ayhan DOĞAN (İlkay Diş Deposu) arkadaşımızın da yeni yönetim kurulunda yer alması uygun görülmüştür. Bu vesileyle, bir önceki dönemde görev alan Namık Sönmez arkadaşıma, tüm yönetim kurulu üyelerine ve denetleme kurulunda görev alan arkadaşlarımıza huzurunuzda şükranlarımı iletmek istiyorum.

Yeni yönetimle birlikte, tüm Dişsiad Üyesi arkadaşlarımızla sık sık sorunlarımız masaya yatırıp, çözüm yollarını beraberce konuşacağımız tek gündemli toplantılar gerçekleştirmek arzusundayız. TDB ve Diş Teknisyenleri Odası ile var olan ilişkilerimizi yeni bir solukla daha ileriye götürmek amacındayız.  Sağlık Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarıyla olan iletişimi artırarak sürdürmek ve bu konuda üyelerimizi yeni çıkan kanun ve yönetmelikler konusunda bilgilendirmek amacımızdır. Kısaca sektörün tüm bileşenlerini ortak paydada buluşturmak konusunda gayretli olacağız.

ÇAKIR, 10 Kasım münasebetiyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen aziz şehitlerimiz hakkında yaptığı anma konuşmasının ardından sözlerini tamamladı.

Genel kurulun sonlanmasının ardından eski yönetim kurulu başkanları ile birlikte “20. Yıl Pastası” kesildi ve sonrasında Samatya Develi restoranda yemek verildi.

9. Olağan Genel Kurulda seçilen yönetim kurulu listesi şu şekilde olmuştur:

Ali ÇAKIR, Yusuf Hikmet ARPACIOĞLU, Erkan UÇAR, Erol SOYDAN, Orhan SEVİNÇ, Ayhan DOĞAN ve Selami YAMAN.