13 Ağustos 2014

TARİH     : 13.08.2014
BÜLTEN   : 032 – 2014
KONU      : ÖNEMLİ / TIBBİ CİHAZ SATIŞ, REKLAM VE TANITIM
YÖNETMELİĞİ’NİN UYGULANMASINA İLİŞKİN KILAVUZ
        
 
 
Değerli üyemiz,
 
Bildiğiniz üzere sektörümüzü de yakından ilgilendiren; Sağlık Bakanlığı’nın Tıbbi Cihazların satışını düzenlemek üzere çıkartmış olduğu “Tıbbi Cihaz Satış Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği” sizlerle daha önce paylaştık.
 
Bu bağlamda şirketinizi ilgilendiren gerekli düzenlemelerde izleyeceğiniz yolları belirleyebilmek ve açıklayıcı olması açısından Sağlık Bakanlığı tarafından “Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği’nin Uygulanmasına İlişkin Kılavuz” yayınlanmıştır.
 
Ayrıca web sitemiz üzerinden de bahsi gecen yönetmelik ve kılavuz ile bunların dışındaki ilgili yönetmeliklere de “Kanun ve Yönetmelikler” sekmesinden ulaşabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı’na konu ile ilgili ulaşan temel sorular ve cevaplarına da web sitemiz üzerinden erişebilirsiniz.
 
İncelemeleriniz neticesinde oluşabilecek sorularınızı dernek merkezimize iletmeniz durumunda Sağlık Bakanlığı ile yapacağımız görüşmelerde sizleri aydınlatmak üzere konularınızı gündeme taşıyabiliriz.
 
Çalışmalarınızda başarılar dileriz.
 
Saygılarımızla,
 
DİŞSİAD
Bilişim Komitesi Adına
Erkan UÇAR
 
 
NOT: Tıbbi Cihaz Satış, Reklam ve Tanıtım Yönetmeliği’nin Uygulanmasına İlişkin Kılavuza sitemizde yer alan “KANUN VE YÖNETMELİKLER” sekmesinden ulaşabilirsiniz.