06 Ocak 2017

TARİH    : 06.01.2017
BÜLTEN : B001-2017
KONU    : ÜRÜN TAKİP SİSTEMİ
 
Sayın Üyelerimiz,
Bilindiği üzere, T.C. Sağlık Bakanlığı; yeni yıl ile UBB’den ÜTS’ye (Ürün Takip Sistemi) geçiş sürecini başlatmıştır. Sisteme geçiş için gerekli olan koşulları sağlayan ilgili firmalar için de ÜTS sistemi devreye alınmıştır. 
ÜTS ye geçiş esnasında bakanlık tarafından geçiş dönemi uygulanacak ve bu geçiş döneminde her iki sistem de (UBB-ÜTS) aktif tutulacaktır. Zaman içerisinde geçişlerin tamamlandığına kanaat edildiğinde de UBB sistemi kullanıma kapatılacaktır. Tıbbi cihaz sektöründe faaliyet gösteren bütün firmaların da bu adaptasyonu sağlaması gerekmektedir.
ÜTS sistemine geçiş sürecinde yaşanan sıkıntılar ile bu süreçte olası öneri ve geliştirmelerin görüşülmesi amaçlı toplantılar düzenlenmektedir. Ağız ve Diş sağlığı sektörü adına DİŞSİAD olarak katılacağımız bu toplantılarda, siz değerli üyelerimizin dile getirmek istedikleri görüş ve önerilerinizi (konu hakkında, varsa yaşanan teknik aksaklıklar vb) 10 Ocak Salı günü mesai bitimine kadar dernek merkezine e-posta ile bildirmeniz önemle rica olunur.
 
Saygılarımızla,
Kamu İlişkileri Komisyonu Adına
Erkan Uçar