Yusuf ARPACIOĞLU ( REM DENTAL)


Kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

Dental ve medikal sektörde 40 yıldır hizmet vermekteyiz,
Yılda ortalama 2000 adet üretim kapasiteli firmamızda dental ve medikal cihazlar, ayrıca kozmetik koltuklar ve ekipmanlar üretmekteyiz. Ürdün, Rusya, Romanya, Bulgaristan, Sırbistan, Moldovya, Bosna Hersek, Makedonya, Hırvatistan, Irak, Suudi Arabistan başta olmak üzere Kafkas ve Balkan ülkelerine, Belçika ve Almanya’ya ihracat yapılmaktadır.
Şirket politikamız önce insana yatırım fikrinden hareket ederek, her türlü teknolojik yenilikleri üretimde uygulamaktadır. ISO 9001-2000 ve CE normlarına uygun üretim yapılmakta ve dünya pazarlarında kendisine yer bulmaktadır. Son yıllarda REM Ltd.'in ithalat ve mümessillik çalışmaları da hız kazanmıştır. Kendi alanlarımızda Uzakdoğu'dan Avrupa'ya kadar pek çok firmayla ithalat ve işbirliği anlaşmamız bulunmaktadır. Personelimiz bu firmaların ürünleri konusunda son derece bilgili ve tecrübelidir.
Günümüzde REM Ltd. Şti.; dental, medikal ve kozmetik sektörlerinde, sürekli en yüksek kaliteyi ve teknolojiyi kullanarak ve %100 müşteri memnuniyetini amaçlayarak hizmet vermektedir. Şirketimiz gelecekte de aktif olduğu sektörlerde üretim ve ihracatında lider olmayı devam ettirecektir. Bunun, kaliteden ödün vermeden ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutarak başarılacağının bilincindedir

-Sağlık bakanlığının son dönemde çalışmalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Sağlık Bakanlığı bilindiği üzere son dönem çalışmalarında vizyonları gereği, sağlığa odaklı, bilimselliği esas alan, mükemmelliği hedefleyen ve uluslararası öncü ve referans kurum olma doğrultusunda, her geçen gün daha da gelişen tıbbi cihaz sektörüne çok önemli katkıda bulunmaktadır. Son dönemdeki gerek tıbbi cihaz eğitim sistemi gerekse de ürün takip sistemleri ile ilgili çalışmaları, sektörümüze deneyimli personellerimizle birlikte daha da kaliteli bir hizmet sunabilme imkanları sağlamaktadır.

Bunlara ek olarak Sağlık Bakanlığının bünyesindeki Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu sektöre kendi konuları içinde çok önemli katkılar sağlamaktadır. Bakanlığın oluşturduğu bu gibi kurumlar sayesinde ağız ve diş sağlığı kendi içinde tüm sorun ve sorulara çözüm bulabilmektedir.

STK olarak yapmayı planladığınız çalışmalar nelerdir.
1999 yılından bu yana beş dönem DİŞSAİD yönetim kurulunda bulundum. Kuruluşumuzdan bu yana her adımda özverili ve disiplinli çalışmaları ile öne çıkan ekip arkadaşlarımla birlikte onlarca başarılı işlere imza attık. Ülke ekonomisine önemli katkıları olan sektörümüze uzun soluklu faydalar sağlama hedefiyle hem ülkemizdeki hem de uluslararası arenadaki katkılarını üst seviyelere taşıyabilmek adına birçok proje üreterek yolumuza devam ediyoruz. 12.ni tamamladığımız IDEX fuar organizasyonumuz, İstanbul Üniversitesi işbirliği ile DİŞSİAD AKADEMİ  ve çok yakında duyuracağımız hem ülkemizde hem de uluslararası faaliyetleri olan bir grup ile yaptığımız ortaklık sonucunda belirlediğimiz marka devam eden projelerimizden bir kaçıdır. Bunların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerimizle de gündemde adımızdan sıkça söz ettireceğiz.
 
 
Yönetmeliğin uygulamaya girmesinin ardından firmaların, diş hekimlerinin ve dolayısıyla diş tedavisi görecek hastalara sağlanacak faydalardan bahseder misiniz?
Cümlelerime her şeyin başı eğitim diyerek başlamak isterim. Ağız ve diş sağlığı sektöründe çalışan tüm bireylerin daha da kaliteli hizmetler verebilmesi adına yürürlüğe giren uygulamalar aynı zamanda uluslararası standartlar adına da çok etkili bir düzenleme getirmektedir. Sektörümüzün tüm branşları bundan böyle eğitimli, disiplinli ve kaliteli temsil edilerek hak ettiği düzeye çıkacaktır. Bakanlığın yapmış olduğu bu gibi çalışmalar her sektörde olduğu gibi bizim sektörümüzün içinde bulunan olumsuzlukları da ortadan kaldıracaktır. Üretici ile tüketici, hekim ile hasta arasındaki süreçler bundan böyle daha sağlıklı işleyecektir. Bu ve benzeri yasal düzenlemeler, sarf malzemesi, araç- gereç ve ilaç konularında ki hassasiyetlere uyum kavramını güçlendirmeyle kalmayıp var olan aksaklıkları da giderecektir.