​DİŞSİAD, 21.TDB DİŞ HEKİMLİĞİ KONGRESİNDE

 
     


TDB 21.Uluslararası Dişhekimliği Kongresi, İstanbul Kongre Merkezi’nde (ICC) 28-30 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleşti.

Kongre öncesi 25-26-27 Mayıs 2015 tarihlerinde “Meslek Sorunları Sempozyumu” yapıldı. 

Dişhekimliğinin Geleceği konulu 4.çalışma grubunda, DİŞSİAD adına Yönetim Kurulu Başkanı Sayın  Namık Kemal SÖNMEZ ile Güney Diş Genel Md.Sayın Barış HAZNEDAROĞLU hazır bulundular. Çalışma  grubunda dişhekimliğinde ilaç, kozmetik ve tıbbi cihaz, malzeme kullanımı ve güvenliği tüm boyutları ile masaya yatırılarak, dişhekimliği geleceğine ilişkin planlamalara ışık tutacak kapsamlı bir rapor hazırlandı.

Fuar öncesi 27 Mayıs 2015 tarihinde DİŞSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Namık Kemal SÖNMEZ yönetiminde katılımcı dernek üyeleri arasındaki toplantıda kongre ile ilgili görüş alış verişinin yanı sıra DİŞSİAD üyeleriyle dernek çalışmaları hakkında görüşmelere devam edildi.

Kongre süresince toplantı salonlarının bulunduğu katta DİŞSİAD standı kuruldu. Yeşil Elma ve Kitap sponsoru DİŞSİAD, 30 Ekim-01 Kasım 2015 tarihli GREATİST 2015 ile 14-17 Nisan 2016 tarihli IDEX 2016 kongre ve fuar organizasyonları tanıtımlarını yaparak, kongre toplantı ve eğitim katılımcılarına birer adet Yeşil Elma ve  Prof.Dr.Serhat YALÇIN, Dr.İrem AKTAŞ ın yazdığı “Dişhekimliğinde Temporomandibular Eklem Hastalarına Yaklaşım” adlı 600 adet kitap dağıtımı gerçekleştirildi.

Çok yoğun ilgi gören DİŞSİAD standında uzun kuyruklar oluştu. Dernek Genel Sekreteri Sayın Yusuf ARPACIOĞLU, Yönetim Kurulu Üyelerinden Sayın Erkan UÇAR, Sayın Erol SOYDAN, Sayın Orhan SEVİNÇ ile Dernek İdari Koordinatörü Ahmet ÖZALTINKOL ve Dernek Sekreteri Meryem KESKİN ziyaretçiler ile yakından ilgilendiler.